ללכת לים לפני ראש השנה

נכתב לפני שנה אולי שנתיים? (ומשום מה הגיע לטיוטות ולא פורסם, כנראה שחיכה עד היום…)

ללכת לים לפני ראש השנה… קצת מחשבות וביקורת מסעדה כל כך חיובית שחייבים לקרא עד הסוף.

מי שראתה אותי בווידאו של ערב פסח בים יודעת כמה אני אוהבת את הים. בשבוע שעבר הלכתי לים, (חוף הרצליה ליד קניון ארנה, מומלץ בחום) לפנות ערב. כל כך כייף להיות בים לבד. לבד עם עצמי ועם ה' יתברך.

המלאכית שפיסלתי בים
המלאכית שפיסלתי בים

תאמינו לי שהוא הפסיכולוג והקואוצ'ר הנפלא ביותר שיש, ואני מקבלת טיפול רב חושי מתקדם: ים שהיה באותו ערב מופלא בחמימותו, חול, מוזיקת גלים, שקיעה יפיפיה… פשוט הרגשתי האישה הכי שמחה והכי עשירה בתבל הכי מרוצה עד הגג. יש לי עיניים לראות את הפלאים המדהימים האלה, יש לי רגליים שרצות וקופצות ומדלגות ונוגעות וחשות את ליטוף הגלים, יש לי ידיים שמפסלות בחול, פה שמשוחח עם ריבונו, דמעות וצחוק שנובעים ממני בחופשיות.

אני בתו האהובה של ה' יתברך.

אני חשה את אהבתו האין סופית, את ההזדמנות הגדולה בעצם העבודה שהוא שם אותי פה ונתן לי חיים. גם בלי שאעשה שום דבר אני יציר כפיו של הגדול מכולם.

אלה המחשבות שהיו איתי וגם קצת דאגות של פרנסה…אחרי כשעה וחצי של שיחה עם ה' אני מקבלת טלפון, שכחת את הארנק שלך אצלנו בחנות (החנות שהייתי בה קודם כדי לקנות לאמא שלי כמה דברים שביקשה) ביקשתי שישימו אותו בבית קפה ליד. סיימתי את השיחה ופרצתי בצחוק פרוע…

הנה אני דואגת על העתיד ומה יהיה איתי, וה' משיב לי אבידה שאפילו לא ידעתי ששכחתי!

למדתי קל וחומר, אם את האבדות שאיני יודעת שאיבדתי אני זוכה שישיב לי, (על ידי שליחה מתוקה בשם שיר מרעננה) על אחת כמה וכמה את האבדות שאני יודעת שאיבדתי אני בטוחה שהוא ישיב לי בדרכו המיוחדת. יותר מאוחר גם איבדתי את הפלאפון שנמצא על ידי בחורה מתוקה בשירותים. קצת ריחפתי, אני מודה…

זו ממש מתנה עצומה להיות אני.

זו מתנה עצומה להיות את.

אם את לא מרגישה את זה, לכי לים לבד ודברי עם הבוס העליון ותשפכי לפניו את הלב. בלי לפחד ובלי לשים לב לאף אחד אחר.

זה עובד. בדוק.

לחצי כאן אולי בדיוק עכשיו את יכולה להצטרף אלי לסדנת מבסוטה בים.

 

זמני המוקצב בים הסתיים, אספתי את בעלי מכנס הוקרה לחטיבת המילואים שלו ופנינו אל בית הקפה הנחמד ששמר לי את הארנק. למקום קוראים "אחוזה'לה"  שם שלא מפתח ציפיות. בכל אופן הרגשנו בסבבה לאכול שם והופתענו לטובה בענק!! המנות היו נדיבות ביותר, טעימות רצח, וגם ממש זולות! השירות היה מעל ומעבר. 

עוד באותו נושא:

כיף לשתף