זכות הבחירה

קשה לי עם בחירות. 

שעות על גבי שעות אני יכולה להעביר בראשי את האופציות השונות, ומה יקרה אם אבחר בזו ומה עם האחרת ומה עם תחושת ההחמצה והחרטה שאחוש ברגע שבחרתי? 

בעבר זה היה כל כך נורא, שקניתי זוג נעלים ואחרי רבע שעה קלטתי שאני לא הולכת ללבוש אותם, ואז החזרתי אותם לחנות, ולא היה איכפת לי אם לא יחזירו לי את הכסף, כי הייתי בטוחה שזו הייתה בחירה שגויה.

מאז פיתחתי שיטה למניעת חרטת קניה: בוחרים מה שרוצים, מבקשים מהמוכרת לשמור לך למשך 45 דקות ויוצאים לסיבוב. אם בתום הסיבוב הפריט עדיין נמצא בראש, חוזרים וקונים. בעידן הוירטואלי: אני מניחה את הפריטים בסל הקניות וחוזרת אליהם אחרי כחודש…את רובם יוצא לי למחוק ומה שאני באמת רוצה, אני קונה.

למזלי הטוב, הבחירה בבן זוגי כבר מאחורי, וגם היא הייתה מורכבת עבורי. אני מרגישה שקיבלתי סייעתא דשמיא מיוחדת, כדי לראות את הטוב, ולשים בצד כל מיני רעיונות שהיו לי, לפני שפגשתי אותו. בסופו של דבר כששאלתי את עצמי, האם אני רוצה להתעורר בוקר בוקר לידו, התשובה הייתה כן. ואימצתי אותה אל ליבי, למשך החודשים שעברו עד שהוא הרגיש נכון להחליט שאני האשה הנכונה לו.

היו לי בחיי כמה בחירות רעות להפליא. בחירה רעה במיוחד, הייתה להיות "שפן נסיונות" בכיתת הרפלקסולוגיה של חברתי, כשהמורה שלה הביט בכפות רגלי ובחר להגיד לפני כולם את כל מגרעותי באופן הפוגע והחשוף ביותר. במשך יומיים התהלכתי בדמעות, עד שקיבלתי עזרה.

חלק מהבחירות הן מורכבות יותר. לפעמים הבחירה היא לבחור בי, או לבחור בטובתה של חברה. אני תמיד בוחרת בי. זו בחירה כואבת במיוחד, אבל למדתי שהיא נכונה לי.

עם השנים אני מגלה שאני בוחרת יותר יותר בקלות. 

אני לא רק מקשיבה לאינטואיציה ולרגשות שלי, אני גם משתדלת להקשיב לגוף שלי. ויותר מכך, אני מקבלת את התשובות של גופי ללא עוררין. גם כשהן נראות לי תמוהות. לא מזמן הצטרפתי לקורס נהדר בנושא נשיות, והתקשתי להחליט האם להמשיך בו. המנחה מקסימה, הקבוצה אחלה, הנושא מרתק, ובכל זאת לא לא הצלחתי להחליט, אם להמשיך. שאלתי את הגוף שלי, וקיבלתי תשובה ברורה: לא!

לאחרונה נחשפתי להדרכה של דרק סברס: אם את לא מרגישה שאת אומרת "וואללה כן" (HELL YEAH) למשהו, אמרי לא. השילוב של ההדרכה הזו יחד עם ההקשבה לגופי, כבר מאפשרת לי לבחור בקלות רבה יותר.

ומה לגבי הבחירות הקרובות? יש לי חוסר אמון מוחלט בפוליטיקאים. 

האם אטרח לבחור השנה? ואם כן במה אבחר? אתן לגוף שלי לבחור, ואשאיר לי את זכות הבחירה לא לספר לכם מה החלטתי בסוף.

רוצים לשכנע אותי במי לבחור? אל! אל תכתבו לי למייל!! (והגיע הזמן שיהיה חוק נגד המסרונים של הבחירות.)

עוד באותו נושא:

כיף לשתף