חבילות

חבילות

אחר הצהרים אחד, ראיתי איש שהולך לרכב שלו עמוס בחבילות שהוא אסף מחנות הצילום באריאל המשמשת נקודת איסוף. חשבתי לעצמי עד כמה החיים שלנו השתנו בעקבות האינטרנט. היכולת לבחור, להזמין ולקבל מעולם לא הייתה קלה יותר. המתח וההמתנה שהיו פעם מתלווים למכתבים, ממוענים עכשיו לחבילות שלנו. האם יגיעו? (שאלה ממש רלוונטית אם הזמנתי מאלי אקספרס) מתי יגיעו? האם המוצר יהיה באמת כמו שכתבו עליו וצילמו אותו?

האיש עם החבילות התיישב לי במוח וידעתי, פשוט ידעתי שאני הולכת לכתוב על זה. אבל לא על החבילות שאנחנו רגילים לקבל בדואר או בנקודות איסוף. אני הולכת לכתוב על החבילות שאנחנו מקבלים באופן אישי, עד הבית. השליח שמתקשר ואומר לך שהוא בדרך, ואז מתקשר ומדווח שהוא בישוב, ואז את עולה ולוקחת את החבילה או אומרת לו היכן להניח אותה. 

יש חבילות נסתרות לכל אחד מאיתנו. חבילות שקיבלנו מההורים שלנו, מהמשפחה, חבילות כאלה שאף אחד לא שאל אותנו, יום אחד פשוט הגיע שליח והניח חבילה בפתחנו. יש חבילות נהדרות שמכילות פינוקים ואהבה. אלה בדרך כלל נפתחות בשמחה והתוכן שלהם מתפזר וממלא אותנו לכמה זמן עד שנעלם. ויש חבילות אחרות לגמרי. יום אחד מישהו הניח מחלה ואובדן אצלינו בבית, כשאבא שלי היה איש צעיר ואופטימי. בגיל 48 נארז אף הוא לחבילה ונסע לשלב הבא, לממלכה אחרת. אנשים בדרך כלל לא מראים את החבילות שלהם בפומבי. אבל תאמינו לי, כולם מסתובבים עם חבילות.  

יש אנשים שאני מכירה, שקיבלו מטען שלם של חבילות סבל. אובייקטיבית, הם קיבלו מנה אחת אפיים. 

מתוכם יש כאלה שבוחרים להזמין ולקבל חבילות של אור וטוב בתוך המציאות ההזויה. כל דבר טוב שהם נתקלים בו הם אורזים לשימוש נוסף. ויש כאלה שמוסיפים לחבילה האישית שלהם של סבל ויסורים גם את הסבל של הזולת. הם כורעים תחת נטל החבילות ומשוועים לעזרה. 

לא יודעת מה איתכם, עצם זה שאני יודעת שאני לא היחידה שנושאת פה חבילות, כבר מקל עלי. וגם הדימוי הזה של אדם שנושא חבילה עוזרת לי להיות בחמלה כלפיו. אני לא קוראת לו למשל "ביקורתי" אלא  קולטת שהוא סוחב אצלו חבילה של ביקורת. זה לגמרי לא חלק ממנו, רק משהו שהוא רגיל כבר לקחת איתו.

התפקיד שלנו הוא לפעמים לעזור לאנשים להניח לרגע את החבילות בצד.

לספר בדיחה, להזמין ליציאה משותפת, לרקוד יחד או רק להקשיב, בלי לשפוט.

לעזור להבין, שגם אם קיבלתי חבילה רצינית וכבדה מהחיים בכבודם ובעצמם, מותר לי להניח אותה לכמה רגעים, לצחוק, להשתחרר, ולשמוח. ולהבין, שזו רק חבילה שאני נושאת, זו לא מי שאני. אפשר לבחור לעשות החלפות, ולהזמין חבילות חדשות מלאות טוב. 

אז איזו חבילה בחרת לאסוף היום?

עוד באותו נושא:

כיף לשתף