נסיכה מפונקת

אבא ויעל הנסיכה

 

ילדה טובה אמריקה זה מה שהייתי. כשנולדתי, אמא שלי נתנה לי את השם הלועזי 'ג'סיקה' כי זה שם של נסיכות. ואז כשהם חיפשו שם בעברית, אף אחד לא גילה להם שג'סיקה זה יסכה בעברית, וכך, הם לקחו את האות הראשונה, J, ידעו שבעברית זו האות י' ומצאו את השם יעל.

ובאמת השנים הראשונות של ילדותי מלאות באור, אבא ואמא אוהבים, טיולים, נופים. סרטים בקולנוע ומזון מהיר, גני חיות ובריכה. 

(כמעט לא היה סרט שההורים שלי הצליחו לראות, כי ממש נבהלתי וצרחתי בשלב כלשהו, רגישה מאוד שאני, והם היו חייבים להוציא אותי החוצה)

כשהייתי בת ארבע עברנו מקליפורניה לצרפת. גם שם היה קסם, ערפילי וגשום רוב הזמן, אך מלא יופי.

כשעלינו לארץ שמחתי בחום של באר שבע. יום אחרי יום שמש שזורחת. בהתחלה היה טוב, ולאט לאט, החיים תפסו תפנית. אבא איבד את מקום העבודה, אמא עבדה במקום שלא אהבה, והמון מתחים צמחו על הרקע הכלכלי, הבית הפך למקום שעדיין החזיק שמחה וצחוק, יחד עם מתח מריבות וצעקות. 

בתוך זה, בתור בת בכורה, חלק נכבד מהעול הפיזי של הבית נפל עלי. הייתי שוטפת כלים ומקרצפת את הרצפה, תולה את הכביסה, סופגת מלא ביקורת, כי אף פעם זה לא היה מספיק טוב ומרחמת על עצמי. מה לנסיכה שכמוני ולעבודות הבית? לא נהנתי אך פעם מהמטלות הללו, רק לבשל עדיין היה בסדר. בסתר ליבי דמיינתי את עצמי סינדרלה, ואמי קיבלה כמובן את תפקיד האם החורגת. 

חלפו מאז הרבה שנים. נשארתי נסיכה מפונקת. אבל עכשיו אני מפונקת משודרגת לגמרי. אני פשוט מרגישה כל כל צעד ושעל איך ה' מפנק אותי. רוצים דוגמא? בחודש יוני, ההיא מהביטוח אמרה לי: אני מכניסה לך פטור מהשתתפות עצמית, סבבה? ואז באוגוסט, כשעשיתי תאונה קטנה, הפעלתי את הביטוח, ולא עלה לי כלום! איזה פינוק!

יוצאת עם הבנים שלי, קונים צ'יפס גדול, מוכרת אחת מכניסה את הצ'יפס לשקית ואורזת אותה והשניה פותחת אותה ומפנקת אותנו בעוד מלא צ'יפס. לא פינוק של ה'?

יוצאת החוצה הערב, שקיעה פינוק מהסרטים!

אני נושמת אוויר: פינוק!

יש לי בית, ואיש שהוא מלך אמיתי,

וילדים, פרח לב הזהב…

והבת השלישית התחילה להפוך את החצר המוזנחת לפינת חמד קסומה. 

אין, אני לגמרי נסיכה מפונקת..

אני עדיין לא כל כך מחבבת את עבודות הבית, אם כי למדתי להחליף את הרחמים העצמיים, במשפט: אני משקיעה בעצמי. כי בית מסודר ונקי עושה לי את זה. ולפעמים, גם אני השליחה של ה' לפנק את הנסיכה המפונקת שאני. 

טיפ לשמחה: נסו השבוע להבחין בכל המקומות שאתם מקבלים פינוקים. 

יאללה נסיכים ונסיכות!

עוד באותו נושא:

כיף לשתף